Kategoria

Pigułki


maj 09 2016 Mocne włosy
Komentarze: 0

Piękne, długie włosy to marzenie niejednej z pań. Nie da się bowiem ukryć, że są one najpiękniejszą ozdobą. Niestety, nie wszystkie panie są posiadaczkami mocnych i gęstych włosów. Sporym problemem jest również codzienna stylizacja, która potrafi mocno nadwyrężyć pasma. Aby nie musieć martwić się tym, że nasze włosy dalekie są od ideału warto więc wspomóc swój organizm. Tym bardziej w dzisiejszych czasach mamy ku temu naprawdę sporo możliwości.

 

Naturalne wsparcie

 

Jeśli nie chcemy mieć problemu z wypadającymi włosami, które nie wyglądają najlepiej warto wyposażyć się w odpowiednie suplementy, które pomogą im odzyskać dobrą kondycję. Wśród tych, na które warto zwrócić uwagę jest Noble Health Biotyna na włosy + krzem. To nowoczesny suplement który zawiera składniki, które wspomagają zarówno regenerację włosów, jak i przyspieszają ich wzrost. Co więcej stosowanie na włosy Noble Health Biotyny na włosy + krzemu to rozwiązanie problemu wypadających włosów.

 

Czy to działa?

 

Jak pokazują liczne głosy pań, które zdecydowały się na przyjmowanie tego suplementu - jak najbardziej. Warto więc rozważyć taką właśnie suplementację. Tym bardziej, że preparat ten jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

mar 10 2016 Natura kontra ból gardła
Komentarze: 0

Uciążliwy ból gardła każdemu z nas może sprawić wiele problemów. W jaki sposób możemy szybko i bezpiecznie pozbyć się tej dolegliwości? Wielkim wsparciem mogą być dla nas naturalne składniki, z których możemy korzystać na wiele sposobów.

 

Domowe metody na ból gardła

 

Choć z tabletek na gardło korzysta większość z nas, nie brak osób, które dodatkowo chcą korzystać z domowych metod leczenia. Jakie kuracje mogą przynieść ulgę? Popularną metodą w walce z bólem gardła jest płukanie go sokiem z buraka lub naparem z szałwii. Popularnym "lekiem" jest też sól kuchenna, która może być wykorzystywana zarówno do sporządzania płukanek, jak i w trakcie inhalacji. Metody domowe nie zawsze są jednak skuteczne, a na korzystanie z nich trzeba znaleźć trochę czasu. Na szczęście nawet osoby dość zabiegane mogą w naturalny sposób walczyć z infekcjami gardła. W jaki sposób?

 

Tabletki pełne naturalnych składników

 

Tabletki na gardło, które obecnie cieszą się największą popularnością, bazują głównie na ziołach. Korzeń prawoślazu, wyciąg z szałwii lub tymianek-oto składniki, z którymi spotkamy się tu najczęściej. Podbiał, rumianek, czarny bez oraz aloes to kolejne dary natury, dzięki którym mogą powstawać naturalne, bezpieczne i skuteczne leki na ból gardła. A ponieważ ziołowe leki często są źródłem dodatkowych ilości cynku i witaminy C, korzystanie z nich pozwala nie tylko złagodzić ból gardła, ale też w naturalny sposób wzmocnić odporność naszego organizmu.


sty 28 2016 Leki przeciwgorączkowe
Komentarze: 0

Gorączka występuje w chwili, gdy do organizmu dostają się drobnoustroje. Stan zapalny może być pochodzenia wirusowego, bakteryjnego lub bardzo rzadko grzybiczego. Jednym z pierwszych działań powinno być podanie leku przeciwgorączkowego, aby obniżyć temperaturę ciała, można także zastosować kąpiele chłodzące lub skorzystać z plastrów chłodzących hydrożelowych.


Przemysł farmaceutyczny proponuje szeroką gamę leków przeciwdziałających gorączce, jednak nie wszystkie mogą one być podawane określonym osobom. Wiadomo, że leki przeciwgorączkowe mają w swoim składzie paracetamol albo ibuprofen. Dlatego przy zakupie takich leków warto czytać ulotki. Oba te składniki mają podobne działanie polegające na obniżeniu temperatury, jednak mają również działania niepożądane. Paracetamolu nie podajemy osobą które chorują na niewydolność nerek lub wątroby, ludziom chorującym na chorobę alkoholową. Ibuprofen zaś ma działanie silniejsze, bo oprócz obniżania temperatury działa również przeciwzapalnie. Lecz jak każdy medykament ma też przeciwwskazania i nie należy go stosować na przykład u osób chorujących na astmę oskrzelową. Ponadto należy pamiętać także o dziennych dawkach, jakie możemy podać choremu. Lek zawierający paracetamol podajemy nie częściej niż co cztery godziny czyli sześć dawek na dobę, natomiast lek zawierający ibuprofen podajemy maksymalnie trzy razy na dobę czyli nie częściej niż co sześć godzin.

farmakolo : :
wrz 17 2015 Co robić w przypadku bólu głowy?
Komentarze: 0

Ból jest sygnałem alarmowym organizmu. Dlatego nie należy go lekceważyć. Bóle głowy mogą być spowodowane infekcją lub zwykłym przemęczeniem. W przypadku sporadycznych dolegliwości tego typu można zastosować środek bez recepty.

 

Wiele osób nie wie, czym jest spowodowany ich ból głowy. Dlatego sięgają po standardowe środki, które oprócz działania przeciwbólowego mogą również służyć do zmniejszania temperatury. Większość z zawartych w nich substancji czynnych należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Sprawdzają się one zwłaszcza w leczeniu objawowym, jednak nie zwalczą przyczyny choroby. Do takich substancji znajdujących się często w tabletkach na ból głowy należą przede wszystkim ibuprofen i kwas acetylosalicylowy, a także naproksen.

 

Lekceważenie bólu głowy nie jest zbyt rozsądne. Może to być dolegliwość spowodowana stresem, ale nawet wtedy należy zastanowić się nad zmianą trybu życia, zwłaszcza jeśli taki stan często się powtarza. Nie zmienia to faktu, że tabletki na ból głowy mogą bardzo pomóc w sytuacji, gdy odpoczynek nie jest możliwy lub dolegliwości są bardzo uciążliwe. Należy jednak stosować je ostrożnie i nie mieszać preparatów. Na rynku dostępne są obecnie preparaty wieloskładnikowe, które można zastosować w przypadku, gdy jednoskładnikowe leki nie dają oczekiwanych efektów.

 

W przypadku, gdy ból głowy nasila się przy zmianie pozycji, należy sprawdzić, czy nie jest on spowodowany zapaleniem zatok. W takim przypadku można wypróbować środek przeciwbólowy specjalnie do tego przeznaczony, ale dobrze jest również odwiedzić lekarza, ponieważ ostre zapalenie zatok wymaga często środków dostępnych jedynie na receptę.

wrz 07 2015 Jak wybierać tabletki na przeziębienie?
Komentarze: 0

Specjaliści radzą, by w początkowej fazie przeziębienia stosować preparaty jednoskładnikowe. Dopiero potem można sięgać po leki wieloskładnikowe. Uważa się, że część środków pozwalających na bardzo szybki powrót do zdrowia może maskować objawy, co utrudnia rozpoznanie choroby. Warto także pamiętać, że takie leki są bardzo pomocne w przypadku zwykłego przeziębienia, jednak w przypadku grypy konieczne są również antybiotyki, by zapobiec powikłaniom.

 

Niewątpliwe jest jednak, że w przypadku wieloskładnikowych tabletek na przeziębienie zmniejszenie dolegliwości następuje bardzo szybko. Ma to związek z dużą dawką substancji aktywnych - szczególnie tej, która ma na celu zmniejszenie gorączki. Często w tym celu produkty tego typu zawierają paracetamol, który w połączeniu z kofeiną nie tylko ma wzmocnione działanie przeciwbólowe, ale również pobudza, a tym samym poprawia samopoczucie. Wśród substancji przeciwgorączkowych zawartych w preparatach wieloskładnikowych można znaleźć również ibuprofen i kwas acetylosalicylowy. Leki z tym ostatnim składnikiem nie powinny być jednak zażywane przez dzieci i osoby chorujące na wrzody żołądka.

 

Tabletki na przeziębienie nie mają na celu wyłącznie obniżenia temperatury. Ich działanie obejmuje także zminimalizowanie innych dolegliwości, dlatego są tak popularne. Należy uważać jednak, by dobór takiego wieloskładnikowego preparatu był prawidłowy. Wiele leków tego typu posiada substancje leczące kaszel, ale jedne przeznaczone są do suchego, inne do mokrego. Pomyłka może skutkować zamaskowaniem kaszlu mokrego lub zwiększeniem dolegliwości w przypadku kaszlu suchego.