Komentarze: 0
Ból jest sygnałem alarmowym organizmu. Dlatego nie należy go lekceważyć. Bóle głowy mogą być spowodowane infekcją lub zwykłym przemęczeniem. W przypadku sporadycznych dolegliwości tego typu można zastosować środek bez recepty.
Wiele osób nie wie, czym jest spowodowany ich ból głowy. Dlatego sięgają po standardowe środki, które oprócz działania przeciwbólowego mogą również służyć do zmniejszania temperatury. Większość z zawartych w nich substancji czynnych należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Sprawdzają się one zwłaszcza w leczeniu objawowym, jednak nie zwalczą przyczyny choroby. Do takich substancji znajdujących się często w tabletkach na ból głowy należą przede wszystkim ibuprofen i kwas acetylosalicylowy, a także naproksen.
Lekceważenie bólu głowy nie jest zbyt rozsądne. Może to być dolegliwość spowodowana stresem, ale nawet wtedy należy zastanowić się nad zmianą trybu życia, zwłaszcza jeśli taki stan często się powtarza. Nie zmienia to faktu, że tabletki na ból głowy mogą bardzo pomóc w sytuacji, gdy odpoczynek nie jest możliwy lub dolegliwości są bardzo uciążliwe. Należy jednak stosować je ostrożnie i nie mieszać preparatów. Na rynku dostępne są obecnie preparaty wieloskładnikowe, które można zastosować w przypadku, gdy jednoskładnikowe leki nie dają oczekiwanych efektów.
W przypadku, gdy ból głowy nasila się przy zmianie pozycji, należy sprawdzić, czy nie jest on spowodowany zapaleniem zatok. W takim przypadku można wypróbować środek przeciwbólowy specjalnie do tego przeznaczony, ale dobrze jest również odwiedzić lekarza, ponieważ ostre zapalenie zatok wymaga często środków dostępnych jedynie na receptę.